fbpx

Në elitë, lajm i madh për Vllazninë

Të gjithë janë mërzitur, qofshin apo jo tifozë të Vllaznisë, kur ‘djepi i futbollit’ shqiptar ra në kategorinë inferiore. Ka zgjatur vetëm një vit makthi i tifozëve shkodran. 5 javë përpara përfundimit të sezonit, Vllaznia siguroi matematikisht rikthimin në elitën e futbollit shqiptar.

Vllaznia i kishe munguar shumë Superligës, një qytet që e dashuron futbollin, jeton me të dhe tashmë mund të mendojnë të qetë për të ardhmen.