fbpx

“Në Lalëz ke frikë të shkosh se të del para…”, Braçe thumbon keq Metën

Zëvendëskryeministri Erion Braçe ka bërë një postim sot në rrjete sociale, ku tregon për bukuritë e Divjakës. Jo vetëm kaq, por ai ka thumbuar keq presidentin Ilir Meta.

Ai shkruan se: Ne Lalez ke frike te shkosh se te del perpara kapaku i pusetes dixhitale qe mezi mbyllet dhe frika shtohet nga tifozet e dehur te Selltikut;.

Postimi i plotë:

#MYLOVELYDIVJAKA

ME BESONI,

NUK KA GJE ME TE BUKUR E

ME NGJYRE SE #DIVJAKANEVJESHTE!

Keto jane pamjet nga ajri dhe falenderoj pafund @alketislamiofficial qe ja tregon cdo shqiptari e te huaji kete bukuri!

Jo te gjithe fluturojne, natyrisht!

Por ne i kemi krijuar mundesi gjithkujt ti arrije keto bukuri nga toka ne shtigjet e parkut,

duke ecur neper to por edhe me varka permes strugave;

Aaaa po, jo kaq lart, por lart ne ajer ju ngjit shkallarja e #KULLA360G!

Mos harroni edhe nje gje;

Kane nisur te dalin produktet tona te vjeshtes dhe jane me cmime 70-100% me te lira se ne Tirane apo gjetke.

Palasa u fik si per ty qe shkove e bleve nje shtepi 500 000 euro atje, ashtu dhe per ty tjetrin qe le leket e vitit atje duke pare shkemb, asfalt, zall e uje, patjeter edhe cantesqetullat;

Ne Lalez ke frike te shkosh se te del perpara kapaku i pusetes dixhitale qe mezi mbylle dhe frika shtohet nga tifozet e dehur te Selltikut;

Nderkohe,

#DIVJAKA ESHTE HAPUR,

ME AJER PAFUND E TE PASTER,

NGJYRA, ZOGJTE SHTEGETARE QE TANI MBIPOPULLOJNE PARKUN, QETESI ABSOLUTE-KUSH KERKON ATE SHPIRTERORE KA KISHEN E SHEN THANASIT NE KARAVASTA, USHQIMIN E PASTER E TE FRESKET;

HAPESIREN E PAFUND PER DISTANCIM FIZIK

#SHKONEDIVJAKE DHE

NDRYSHO DITEN!