fbpx

Në Vlorë nuk gjejnë dot makinat, zgjohet si Venecia

Foto ilustruese

Për të dytën ditë radhazi Vlora është zgjuar e përmbytur.

Reshjet e rëna ditët e fundit kanë sjellë probleme të shumta në qytetin bregdetar.

Pothuajse të gjitha rrugët dhe lagjet e qytetit janë të mbuluara nga uji, duke sjellë vështirësi në qarkullimin e mjeteve dhe këmbësorëve.

Situata më problematike është në zonën “Albano e Romina” lagjia “28 nëntori”, “Rilindja”, “1 Maji”, por edhe akset lidhëse mes rrugës Trasnballkanike dhe bulevardit.