24.5 C
Tirana
E enjte, 18 Korrik, 2024

TË FUNDIT

Nesër protesta/ Thirrje e ambasadës së SHBA-ve

spot_img

Ndërkohë që dita e nesërme pritet të jetë një ditë seance parlamentare për pozitën dhe proteste për opozitën, ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës ndjehet e shqetësuar.

Nëpërmjet një njoftimi, ambasada e SHBA në Tiranë i ka bërë thirrje qytetarëve të saj që të shmangin kalimin përgjatë akseve ku do të zhvillohet tubimi opozitar.

“Demonstrata pritet të ndodhë kur Kuvendi i Shqipërisë të mblidhet në seancë. Grupi demonstron kundër qeverisë. Kohëzgjatja e demonstratave është e panjohur. Forcat e sigurisë kanë përdorur ujë dhe gaz lotsjellës gjatë protestave të fundit. Shmangni pikat e grumbullimit dhe vendet ku demonstratat janë të pashmangshme ose të vazhdueshme”, thuhet ndër të tjera në reagimin e ambasadës amerikane në Tiranë. /Real-news.tv/

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat