fbpx

Nis ‘fshikullimi’ në radhët e Policisë së Shtetit, zbulohen arsyet, ja çfarë ka ndodhur

policia-e-shtetit-1.jpg

Së fundmi, janë pezulluar nga puna disa punonjës policie. Konkretisht, janë 5 punonjës në qarkun e Beratit. Ata akuzohen se nuk e kanë kryer detyrën për kontrollin e territorit me qëllimi parandalimin e kultivimit të kanabisit.

Sipas burimeve, të pezulluar janë shefi i komisariatit të Skraparit, shefi i stacionit policor të Poliçanit, një inspektor zone dhe dy efektivë.

Pezullimi i tyre është bërë pak ditë më parë për shkak të disa disa bimëve të gjetura në sasi të vogla por në zona të ndryshme të thella malore.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303