30.5 C
Tirana
E enjte, 18 Korrik, 2024

TË FUNDIT

Niseni ditën më këtë pije

spot_img

Banania është burim shumë i mirë i energjisë dhe është mirë ta nisim ditën me të.

Gjithashtu është e mirë për humbjen e peshës falë kaliumit, i cili largon ujin e tepërt nga trupi dhe fibrave që përshpejtojnë metabolizmin.

Smoothie me banane dhe manaferra:

1 banane

1 filxhan manaferra ( boronica, mjedra, boronica të kuqe)

1 lugë çaji mjaltë

1 lugë çaji pluhur xhenxhefili

Gjysmë filxhani ujë të vakët

Përgatitja është shumë e lehtë: thjesht përzieni të gjithë përbërësit në mikser.

Ky smoothie i shëndetshëm duhet të konsumohet për mëngjes sepse trupi në atë kohë mund të absorbojë më mirë përbërësit e shëndetshëm. /real-news.tv/

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat