‘Nuk jap dorëheqjen’/ LSI-Ramës: Shihemi nesër…!

Ish-kryetari i grupit të LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar pas deklaratës së kreut të qeverisë duke e sulmuar atë dhe kreun e OSBE-së.Ai ftoi qytetarët që të bashkohen nesër për të rrëzuar Ramën.

Edi Rama do të përgjigjet një më një dhe shumë rreptë dhe gjithashtu për helmimin masiv që i ka bërë treçerekut të Tiranës. Lëndës u mbajnë të fshehtë përbërjen.

Njerëzit kanë vuajtur rëndë se një kriminel do të rrijë ca ditë më shumë në pushtet.

Ky na qau hallin edhe të raportit me OSBE-në? Shefi i OSBE-së nuk e di ku ka kokën.

Ndonjë emisar i OSBE-së shet…Rama jo vetëm që do të largohet, por një sahat e më parë.

Nesër do të jemi të gjithë në shesh” deklaroi ai.