fbpx

PAOK-u kampion i Greqisë, tifozët ‘djegin’ Selanikun

Screenshot_1-38.png

Festë e çmendur në Selanik për triumfin e PAOK-ut në kampionatin vendas.

Tifozët e zjarrtë të kësaj skuadre kishin pritur plot 34 vite për titullin kampion, që e siguruan në këtë sezon një javë para përfundimit të kampionatit, pasi mposhtën me rezultatin e thellë 5-0 Levadhiakosin.

Skuadra ku spikati edhe mesfushori i Kombëtares së Shqipërisë, Ergys Kaçe (sot pjesë e Panathinaikosit), theu hegjemoninë e Olympiakosit dhe Panathinaikosit, që e kishin monopolizuar titullin prej disa dekadash.

https://twitter.com/i/status/1120040078410227713

https://www.facebook.com/PAOKFOOTBALL/videos/2228805093881221/

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303