Parashikimi i motit, 13 gusht 2019

Moti i kthjellët dhe i nxehte mbizoteron në të gjithë territorin e vendit por duke ju afruar oreve te pasdites do te kete kalime vranesirash te lehta ne ekstremin verior.

Temperaturat e ajrit mbeten konstante në mënngjes por rënie të lehtë do të sjellë mesdita duke bere qe vlerat ditore te luhaten nga 19°C deri në 38°C.

Era do fryjë mesatarisht me shpejtesi 35 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar ne brigjet detare dallgëzim 2 – 3 ballë.

Temperaturat do të mbeten shumë të larta.
Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore   22/38°C

Zonat e  ulëta    26/42°C

Zonat  bregdetare  24/37°C