Parashikimi i motit, 14 Gusht 2019

Qëndra me presion të ulët atmosferik e formuar në detin Adriatik do të ifluencojë në vendin tonë dtën e sotme mot të paqëndrueshëm dhe rënie graduale të temperaturave.

Moti për ditën e sotme do të jetë me kthjellime dhe  shtim të vranësirave të cilat do të sjellin rreshje shiu dhe stuhi në veri dhe zonën qëndrore gjatë pjesës se dytë të ditës. Era do të  jetë me drejtim Veriperëndim (NW) me shpejtësi maksimale  10-15 m/sek në bregdet. Valëzimi  i forcës 4 ballë me lartësi vale 1,0–1,5  metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore   19/32°C

Zonat e  ulëta    19/37°C

Zonat  bregdetare  22/33°C