fbpx

Parashikimi i motit, 17 prill 2019

Moti do të mbetet në të njëjtat kushte atmosferike, pra do të jetë me alternime kthjellimesh  në ultësirën Perëndimore, ndërsa në zonat malore vranësirat do të marrin zhvillim duke pasuar reshje shiu të izoluara në formën e stuhive.

Era do të  jetë me drejtim Veriperëndim (NW) me shpejtësi 8-10 m/sek në bregdet. Valëzimi  i forcës 3 me lartësi vale 0,5 –1,0 metër në det të hapur. Temperaturat do të mbeten kostante.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore    5/15°C
Zonat e  ulëta    7/21°C
Zonat  bregdetare 10/21°C