29.5 C
Tirana
E enjte, 18 Korrik, 2024

TË FUNDIT

Parashikimi i motit, 2 mars 2019

spot_img

Dita e parë e muajit Mars ka hyrë me diell dhe me temperatura relativisht të larta.

Por çfarë pritet të ndodhë gjatë ditës së shtunë.

Të shtunën nuk priten reshje, siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark.

Temperaturat

Të shtunën temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 7 / 17 °C

në vendet e ulëta: 5 / 17 °C

në vendet malore: 1 / 12 °C

Era

Të shtunën pritet të fryjë erë e lehtë deri mesatare.

Zjarret në pyje

Të shtunën qarqet Durrës, Elbasan, Fier dhe Berat pritet të jenë në nivelin ‘i moderuar’. Ndërsa qarqet Shkodër, Lezhë, Tiranë, Korçë, Vlorë dhe Gjirokastër pritet të jenë në nivelin ‘i ulët’, siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark.

Megjithatë në sipërfaqe të lokalizuara, disa prej këtyre qarqeve pritet të arrijnë në nivelin ‘i moderuar’.

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat