33.5 C
Tirana
E mërkurë, 17 Korrik, 2024

TË FUNDIT

Parashikimi i motit, 27 mars 2019

spot_img

Gadishulli i Ballkanit do të ndikohet nga periferia me presion të ulët atmosferik me qëndër kryesore të pozicionuar në detin Tirren e cila po ndikon në vendin tonë mot të paqëndrueshëm .

E Mërkurë dt 27 Mars 2019 moti do të mbetet i paqëndrueshëm me vranësira dhe rreshje shiu me stuhi në zonën Jugperëndimore, në zonat malore do të ketë rreshje bore. Erdo të jetë  me drejtim Veriperëndim (NWmshpejtësi 10-20 m/sek në bregdet. Valëzimi  i forcës 5 me larësi vale 1,0 –2,0 metër në det të hapurTemperaturat do të vijojnë me rënie.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore      3/12°
Zonat e  ulëta       7/20°C
Zonat  bregdetare 8/19°C
spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat