fbpx

Parashikimi i motit, 31 gusht 2019

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga periferia e presionit të lartë atmosferik me qendër kryesore në Evropën Veriore e cila po mban në territorin e Shqipërisë dhe Kosovë mot të stabilizuar.

Dita e fundit e Verës meteorologjike do të dominohet nga kthjellimet dhe prani të vranësirave kalimtare në ultësirën Perëndimore. Era do të jetë e lehtë me drejtim Jugperëndim me shpejtësi maksimale  6 m/sek në bregdet. Valëzimi  i forcës 2 me lartësi vale 0,3–0,5  metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë larta.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore   16/32°C

Zonat e  ulëta    18/36°C

Zonat  bregdetare  22/34°C