fbpx

Parashikimi i motit për ditën e sotme, 3 shkurt 2019

moti-19.jpg

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga periferia me presion të ulët atmosferik me qëndër të pozicionuar në  gadishullin Apenin  e cila do të ifluencojë mot relativsht të paqëndrueshëm në territorin e Shqipërisë dhe Kosovë.

Moti sot do të jetë me alternime  kthjellimesh dhe vranësira mesatare ku në veriperëndim nuk do të mungojnë rreshje shiu dhe stuhi me shkarkesa elektrike. Era do të jetë e vrullshme me drejtim Juglindje (SEmshpejtësi  maksimale deri  në 150-25 m/sek në bregdet. Dallgëzimi  dtë jetë i forcës 6 me  lartësi  vale 2,0 – 2,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë të larta.

Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore         5/16°
Zonat e  ulëta          12/22°C
Zonat  bregdetare   14/22°C
Kosova pë ditën e Diel dt 03 Shkurt 2019 moti do të jetë me vranësira dhek kthjellime. Temperaturat do të regjistrojnë vlera nga 2° në mëngjes deri në  13°C gradë Celcius në mesditë.
Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303