24.5 C
Tirana
E mërkurë, 24 Korrik, 2024

TË FUNDIT

Parashikimi i motit për sot, 14 mars 2019

spot_img

Gadishulli i Ballkanit do të ndikohet nga qarkullimi i masave ajrore të paqëndrueshme të cilat do të sjellin reshje shiu në territorin e Shqipërisë dhe Kosovë.

Moti do të jetë me vranësira dhe reshje shiu. Në zonat malore do të rikthehen reshjet e borës. Era do të jetë e vrullshme me drejtim Juglindje (SE) me shpejtësi  maksimale deri  në 15 m/sek në bregdet. Dallgëzimi do të jetë i forcës 5 dhe lartësisë së valës 1,5 –2,5 metër në det të hapur. Temperaturat  do të  jenë me rënie në mesditë.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore         -1/7°C

Zonat e  ulëta          4/13°C

Zonat  bregdetare   6/14°C /real-news.tv/

 

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat