fbpx

Parashikimi i motit për sot, 24 shtator 2019

moti-2-2-696x381-1-2.jpg

Priten ndryshime ne kushte e motit, pra do të jetë fillimisht me kthjellime, në pjesën e dytë të ditë vranësirat do të dendësohen duke u pasuar nga rreshje shiu në veri të vendit pjesërisht dhe në zonën qëndrore të shoqëruara me stuhi dhe shkarkesa elektrike.  

Era do të intesifikohet  me drejtim Jugperëndim  (SW) me shpejtësi  8-15 m/sek në bregdet. 

Valëzimi dtë  jetë forcës 4  lartësi  vale 1,0  deri në 1,5 metër  në det  të hapur

Temperaturat min dhe max 
Zonat  malore         12/29°C 
Zonat e  ulëta           13/32°C
Zonat  bregdetare   18/31°C./real-news.tv
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303