33.5 C
Tirana
E martë, 16 Korrik, 2024

TË FUNDIT

Parashikimi i motit për sot, 26 mars 2019

spot_img

Gadishulli i Ballkanit do të ndikohet nga afrimi gradual  i masave ajrore të paqëndrueshme  me origjinë nga Europa veriore të cilat do të ndryshojnë kushtet atmosferike në vendin tonë dhe Kosovë.

E Martë dt 26 Mars 2019 moti do të jetë me vranësira mesatare dhe rreshje shiu me intesitet të ulët të shoqërur me stuhi të izoluara në zonën perëndimore. Erdo të jetë  me drejtim Verilindje (NEmshpejtësi 10-15 m/sek në bregdet. Valëzimi  i forcës 4 me larësi vale 1,0 –1,5 metër në det të hapurTemperaturat do të vijojnë me rënie .

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore      4/13°
Zonat e  ulëta        8/20°C
Zonat  bregdetare 10/19°C
spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat