Parashikimi i motit për sot, e enjte, 12 shtator 2019

Gadishulli i ballkanit po ndikohet nga zona me presion të Lartë atmosferik të pozicionuar në europën Qëndrore, e cila do të ifluencojë në  vendin tonë mot të qëndrueshëm.

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira të pakta deri mesatare në Juglindje ku do të ketë rreshje të izoluara të pakta
Erdo të jetë me drejtim Veriperëndim (NW) me shpejtësi maksimale 8-15 m/sek në bregdet.
Valëzimi  i forcës 4 me lartësi vale 0,5–1,5  metër në det të hapur.
Temperaturat do të jenë me rritje graduale.

Temperaturat min dhe max: 

Zonat  malore   15/27°

Zonat e  ulëta    18/31°C

Zonat  bregdetare  21/29°C