fbpx

Parashikimi i motit për sot, e martë, 10 shtator 2019

moti-4.jpg

Gadishulli i  ballkanit po ndikohet nga qarkullimi i masave ajrore relativisht të qëndrueshme, të cilat do të ifluencojnë në  vendin tonë dhe Kosovë mot të stabilizuar.

Moti sot do të jetë me kthjellime dhe vranësira në shtim ku nuk përjashtohet mundësia e rreshjeve të izoluara.
Erdo të jetë me drejtim Juglindje (SE) me shpejtësi maksimale 8-15 m/sek në bregdet.
Valëzimi  i forcës 4 me lartësi vale 0,5–1,5  metër në det të hapur. Temperaturat do të vijojnë me rritje.

Temperaturat min dhe max: 

Zonat  malore   13/28°

Zonat e  ulëta    14/33°C

Zonat  bregdetare  20/31°C
Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303