Parashikimi i motit për sot, e martë, 23 prill 2019

a dark sky full of clouds heavy with rain

Gadishulli i Ballkanit do të ndikohet nga periferia me presion të ulët atmosferik me qëndër në  detin Tirren, e të cila do të japë impakt në territorin e Shqipërisë dhe Kosove duke ndryshuar kushtet atmosferike. 

Moti do të jetë me vranësira mesatare deri të dendura  dhe rreshje të pakta shiu në pjesën e parë të ditës, në pjesën e dytë të ditës do të dominohet nga kthjellimet. 

Erdo të  jetë  me drejtim  Jugperëndim  (SWmshpejtësi 10-20 m/sek në bregdet. Valëzimi  i forcës 5-6 me larësi vale 1,5–3,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore  8/22°

Zonat e  ulëta   14/26°C

Zonat  bregdetare 15/23°C
Kosova 
Moti do të jetë me  diell dhe vranësira dhe rreshje të pakta shiu. Temperaturat do të regjistrojnë vlera nga  6° në mëngjes deri në 19°C gradë Celcius në mesditë.