fbpx

Parashikimi i motit për sot, e mërkurë, 6 nëntor 2019

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga zonë e zgjeruar me presion të ulët atmosferik, e cila do të ifluencojnë në territorin e Shqipërisë dhe Kosovë  rreshje shiu me intesitet të lartë.

Moti sot do të jetë i vranët me rreshje shiu dhe stuhi me intesitet të lartë në zonën Veriperëndimore me aktivitet kryesor në pjesën e dytë të ditës.
Era do të jetë me intesitet me drejtim Jug (S) me shpejtësi  10-25 m/sek  bregdet. 
Valëzimi do të jetë i forcës 7 me lartësi vale 2,5- 3,0 metër në det të hapur. 
Temperaturat do të mbeten kostante .

Temperaturat min dhe max: 

Zonat  malore 10/17°C 

Zonat e ulëta  14/24°C

Zonat bregdetare 16/23°C