fbpx

Përdhunuan 13-vjeçaren, rrëfehen djemtë në Gjykatë

Screenshot_1-5.png

Një histori e pabesueshme, në kufijtë e perversitetit, me protagonistë disa nxënës të një shkolle 9-vjeçare në Kavajë, që ka ngritur sinjalet e alarmit për mijëra prindër e shkolla të tjera në vend.

I tillë është rasti i përdhunimit të një nxënëseje 13-vjeçare në Kavajë disa ditë më parë por rasti u bë publik vetëm pas një denoncimi në “Facebook” nga ish-kryeministri Sali Berisha.

Sipas dëshmisë në gjyaktë, të gjithë djemtë e arrestuar e kanë pranuar që kanë kryer marrëdhënie seksuale me vajzën e mitur.

Ata kanë thënë se e merrnin vajzën në shtëpinë e tyre pas përfundimit të shkollës. Pasi përfundonte njeri, të nesërmen shkonte në shtëpinë e një djali tjetër pasi i bënin presion vajzës me videon që posedonin.

Kjo gjë ndodhte kur në banesat e tyre nuk kishte njeri dhe kur prindërit e tyre ishin në punë.

Policia dhe prokuroria ka marrë në pyetje mësuesen kujdestare, drejtoreshën e shkollës por kanë deklaruar se nuk dinin gjë.

 

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303