30.5 C
Tirana
E enjte, 18 Korrik, 2024

TË FUNDIT

Përfitimet shëndetësore të hudhrës

spot_img

Hudhra është përdorur që në kohët e lashta si një ushqim që shëron shumë sëmundje.

Nuk është një rastësi që këto kultura të lashta kanë arritur në përfundimin që hudhra ka veti të mahnitshme shëndetësore.

Edhe shkenca moderne po e shikon hudhrën njësoj si lashtësia, një ushqim i fuqishëm që ndihmon në përmirësimin dhe trajtimin e shumë problemeve shëndetësore.

Ja cilat janë vetitë e pabesueshme që ka hudhra në shëndetin e njeriut:

Ul rrezikun e kancerit të mushkërive

Konsumimi dy herë në javë i hudhrës gjatë një periudhe 7 vjeçare ka ulur me 44% rrezikun e kancerit të mushkërive, sipas një studimi të kryer në Kinë.

Parandalon kancerin e trurit

Elementët që ndodhen në hudhër kanë veti shkatërruese ndaj qelizave vdekjeprurëse në tru. Shkencëtarët e Universitetit Mjekësor në Kaliforninë e Jugut

Janë antibiotikë të fuqishëm

Hudhra ka një përbërës 100 herë më efektiv sesa dy antibiotikë, sipas një studimi të botuar në Journal of Chemotherapy Antimicrobial. Hudhra shkatërron baktere që shkaktojnë sëmundje.

Mbron zemrën

Hudhra përmban kimikate që mbrojnë zemrën. Diallyl trisulfide, një komponent i vajit të hudhrës, ndihmon në mbrojtjen e zemrës gjatë operacionit kardiak dhe pas një sulmi në zemër. /real-news.tv/

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat