31.5 C
Tirana
E premte, 12 Korrik, 2024

TË FUNDIT

Pasuria ‘merr në qafë’ kryegjyqtarin e Përmetit

spot_img

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka shkarkuar nga detyra Pashk Gjaçi, kryetar i Gjykatës së rrethit Përmet. Gjaci u shkarkua për shkak se shfaqi pobleme me pasurinë.

Trupa gjykuese që vlerësoi figurën e gjyqtarit Gjaci përbëhej nga Olsi Komici kryesues, Valbona Sanxhaktari relatore dhe Roland Ilia anëtar.

Pashk Gjaci ka punuar si avokat deri në vitin 2010 kur u emërua kryetar i gjykatës së Përmetit, ndërsa të ardhurat e tij të vetëdeklaruara vijnë nga puna si avokat, nga paga si gjyqtar, nga paga e bashkëshortes si dhe nga fitimet nga pronat e patundshme.

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat