fbpx

Rama kërkon të “bëjë paqe” me Bushatin, ja lëvizja e radhës së kryeministrit

Kryeminsitri Edi Rama ka vendosur që Komisioneri i Lirisë së Medias në OSBE të kryesohet nga Ditmir Bushati.

Kështu bën me dije Top Channel.

Bushati është një nga kritikët e qeverisë për Paketën Anti-Shpifje, duke e kundërshtuar në parlament këtë ligj dhe kërkoi që kjo paketë të shkonte në Komisionin e Venecias.

Kjo lëvizje e Ramës duket si një mënyrë për të bërë paqe me ish-ministrin, ndërsa ende nuk ka një reagim nga Bushati për këtë propozim.