fbpx

Sa kohë duhet të qëndroni në lidhje para se të martoheni? Përgjigjet eksperti

Screenshot_6-4.jpg

Psikologët theksojnë disa udhëzime të vogla por të rëndësishme. Ne e dimë ndjenjën kur jemi në fillimet e një lidhjeje: Bota duket më e ndritshme, më e bukur dhe jeta duket thjesht më e ëmbël.Ekspertët rekomandojnë që të mos nxitoni kurrë për një fejesë, sado e bukur të jetë marrëdhënia juaj për momentin. Ian Kerner, një psikoterapist i licencuar, një terapist çiftesh, sugjeron të prisni të paktën një ose dy vjet përpara se të vendosni të fejoheni.

“Duhet të prisni që të shfaqen disa probleme dhe të shihni se si do t’i përballoni së bashku. Për mua, ka të bëjë më shumë me një sërë përvojash që janë të favorshme për pajtueshmërinë sesa me sasinë e kohës.”, thotë ai.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303