fbpx

Sa të vetmuar jeni në marrëdhënien tuaj? Zbulojeni me këtë test

grindja-couple.jpg

Shumë njerëz që mendojnë se të qenit në një lidhje është mënyra më e mirë për të mos u ndjerë kurrë vetëm.

Të kesh dikë afër për të festuar ditëlindjen apo festat më të rëndësishme është thelbësore për të shmangur vetminë.

Përgjigja, për fat të keq për të gjithë ne, është absolutisht jo.

Të kesh një partner romantik nuk do të thotë të jesh në gjendje të shmangësh vetminë, përkundrazi. Prandaj, sot kemi vendosur t’ju ofrojmë një test personaliteti që mund t’ju ndihmojë të kuptoni se si ndiheni realisht në marrëdhënien tuaj. Jeni gati ta provoni?

Nëse keni parë një pus

Ju jeni një person shumë i pastër, transparent, i sinqertë dhe ndoshta edhe pak naiv. Ju nuk shihni asgjë të keqe tek të tjerët dhe vazhdimisht përpiqeni të gjeni të mirën tek të tjerët. Jeni në një lidhje që ju duket e mrekullueshme por shpesh ndodh që të “mbyllni sytë ” ose të mos shihni qëndrime që mund t’ju lëndojnë.

Megjithatë, ky test zbulon diçka: ndoshta ndiheni vërtet vetëm në këtë marrëdhënie, sepse jeni i vetmi që jeni i zënë. Jeni gjithmonë gati të shikoni anën e mirë, ndërsa nga ana tjetër duket se ka një tendencë për t’u fokusuar vetëm te problemet. Kini kujdes: vetmia mund të bëhet një peshë që të shtyp.

Nëse keni parë një sy që qan

Edhe nëse të shohësh një sy që qan nuk duket si fati më i mirë, ne kemi një lajm të mirë për ju. Nuk jeni personi që ndihet vetëm në një lidhje. Ju jeni një person i pavarur, në gjendje të pranoni se jo çdo gjë shkon gjithmonë ashtu siç do të dëshironit të shkonte.

Në vend që të kaloni muaj duke pretenduar se gjithçka është në rregull, ju jeni dikush që mund të trajtoni çdo problem kokë më kokë. Kjo është arsyeja pse testi zbulon se jo vetëm që nuk ndiheni të vetmuar në marrëdhënien tuaj por edhe se, nëse do t’ju ndodhte, nuk do të humbisni kohë t’i jepnit fund kësaj situate.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303