fbpx

Seanca plenare/ Betohen tre deputetë të rinj në Parlament

auto_kuvendi_okok1551778922.png

Ka nisur protesta e opozitës, por nga ana tjetër ka filluar edhe seanca e sotme plenare. Në axhendën e ditës së sotme, mësohet se do betohen 3 deputetë të rinj, të cilët vijnë nga radhët e LSI. Emrat e rinj që betohen sot si deputetë të Parlamentit të Shqipërisë janë: Ralf Gjoni, Nimet Musai dhe Enada Koçiraj.

Ndërkohë, jashtë Kuvendit shumë qytetarë janë mbledhur për të vijuar protestën e sotme. Shumë efektivë policie janë vendosur jashtë Kuvendit, për të qenë në dispozicion për mbarëvajtjen e protestës.

Kanë filluar të hidhen shashkat e para Parlamentit nga protestuesit pak minuta më parë./real-news.tv

 

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303