fbpx

SHBA s’gjen qetësi, 4 të vrarë dhe 2 të plagosur

Në Shtetet e Bashkuara të Amerikës nuk ka qetësi këtë javë.

Vetëm pak ditë pas sulmeve me armë në El Paso të Teksasit dhe Dayton të Ohio-s që morën jetën e 31 personave ka ndodhur një përleshje ku mbetën të vdekur 4 persona dhe u plagosën dy të tjerë.

Një 33 vjeçar është arrestuar nga policia sepse dyshohet si autori i këtyre vrasjeve. Sulmet janë kryer në seri, ndërsa policia akoma nuk e ka bërë të ditur identitetin e autorit.