SHBA vijon hetimet për vrasjen e gazetarit Khashoggi

Qeveria e SHBA-së do të vazhdojë ta hetojë rastin e vrasjes së gazetarit nga Arabia Saudite, Jamal Khashoggi.

Këtë sapo e ka konfirmuar Sekretari i Shtetit të SHBA-së, Mike Pompeo gjatë vizitës së tij në Hungari, shkruan Reuters.

“Amerika nuk mbulon vrasje”, ka thënë Pompeo, duke shtuar se SHBA-ja do të ndërmarrë veprime për të zbuluar personat përgjegjës dhe të gjithë ata që kanë marrë pjesë në ekzekutimin e Khashoggit.

Jamal Khashoggi u vra brenda konsullatës së Arabisë në Stamboll në muajin tetor të vitit të shkruar./real-news.tv/