fbpx

Shkrumbohen 5 ha pyll në Berat

auto_zjarri_jugu1503595120-780x405-770x405.jpg

Një vatër zjarri është aktivizuar në Berat, ku një masiv pyjesh në Urën Vajgurore është përfshirë nga flakët.

Mësohet se rreth 5 hektarë pyll është djegur si pasojë e flakëve.

Ndërkohë zjarrëfikëset kanë shkuar në vendngjarje dhe policia ka nisur hetimet për zbardhjen e ngjarjes dhe identifikimin e autorit.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303