Shkrumbohen 5 ha pyll në Berat

Një vatër zjarri është aktivizuar në Berat, ku një masiv pyjesh në Urën Vajgurore është përfshirë nga flakët.

Mësohet se rreth 5 hektarë pyll është djegur si pasojë e flakëve.

Ndërkohë zjarrëfikëset kanë shkuar në vendngjarje dhe policia ka nisur hetimet për zbardhjen e ngjarjes dhe identifikimin e autorit.