fbpx

“Shpërthejnë” raste të reja me Covid-19 në Gjirokastër, mes tyre një nxënës

Raste të reja me koronavirus janë konfirmuar së fundmi në Gjirokastër.Bëhet me dije se tre të infektuarit janë një nxënës në shkollën “Koto Hoxhi”, një punonjëse në një fasoneri si dhe në efektiv policie.

Mësohet se fasoneria ka mbyllur aktivitetin e saj.

Kujtojmë që mjekët kanë paralajmëruar se rastet me koronavirus do të shtohen në këtë periudhë të vjeshtës.