fbpx

“Shpërthejnë” rastet me Covid-19 në shkollat 9-vjeçare, gjimnaze dhe universitete, mësimi vijon

auto_COVID19KORONAVIRUS1589008857-600x360-583x350.jpg

Shumë raste të tjera infektimi vijnë nga shkolla 9-vjeçare dhe gjimnaze në vendin tonë.

Në gjimnazin “Siri Shapllo” në Gjirokastër është shënuar një rast me koronavirus.

Po ashtu në Bulqizë rezultojnë pozitiv me Covid 19, 5 mësues në shkollën “Shefqet Tançi”.

Po ashtu mësohet se ka rezultuar pozitiv edhe një nxënës në shkollën e Çerenecit. Ndonëse në shkollën “Shefqet Tançi” janë pesë mësues të infektuar, mësimi vijon pa ndërprerje.

Covid 19 ka prekur edhe universitetin “Ismail Qemali” në Vlorë.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303