21.5 C
Tirana
E enjte, 30 Maj, 2024

TË FUNDIT

Shqipëria fantastike, spektakël në Elbasan

spot_img

Spektakël i vërtetë në “Elbasan Arena”, teksa u luajt sfida e vlefshme për Grupin H eliminator të “EURO 2020” mes Shqipërisë dhe Islandës.

Pas humbjes 4-1 në Francë, kuqezinjtë reagojnë në shtëpi, duke shpërthyer me “poker” ndaj islandezëve. Skuadra e Edi Rejës fiton me rezultatin 4-2, duke u ngjitur në kuotën e 9 pikëve në grup.

Kastriot Dermaku, kapiteni Elseid Hysaj, Roshi dhe Ccikalleshi ishin heronjtë e kësaj sfide,  me golat e tyre.

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat