fbpx

Shtyhet seanca për 613 kilogramët e drogës të kapura në Portin e Durrësit

Screenshot_3-27.jpg

Është shtyrë seanca gjyqësorë për dosjen e 613 kilogramëve kokainë, që u gjetën në kontenierët e bananeve në portin e Durrësit.

Shkak për shtyrjen e seancës për kapjen e sasive rekord të drogës është bërë gjendja shëndetësore e avokatit të njohur Maks Haxhia.

Porn ë gjyq kanë munguar dhe avokatët e tjerë mbrojtës të të tre të pandehurve, çka është cilësuar nga gjykata si e pajustifikueshme.

Nën arrest për sasinë më të madhe të kapur të kokainës janë Arbër Çekaj, pronari i kompanisë së bananeve në kontenierët e të cilës u gjet droga si dhe menaxheri e drejtuesi i kamionit ku do të transportohej kokaina, konkretisht Donaldo Lushajn dhe Armando Pezakun. Seanca e rradhës do të zhvillohet më 8 nëntor në orën 10:00.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303