fbpx

Si të hiqni tapën nga shishja e verës në një minutë

download-21.jpg

Sa herë që përpiqeni të nxirrni tapën nga vera, a përfundon gjithçka në katastrofë?

Ekziston një zgjidhje.

Herën tjetër para se të filloni, mbështillni qafën e shishes me një leckë të ngrohtë dhe provoni përsëri. Tapa do të dalë më lehtë dhe pa aksidente.

Ekziston edhe metoda e goditjes.

Ju merrni një peshqir me të cilin mbështillni shishen. Kthejeni atë anash në mënyrë që të formojë një kënd të drejtë me murin dhe prekeni butësisht në mur. Pas disa goditjeve, tapa gradualisht do të fillojë të shtyjë jashtë. Pasi del mjaftueshëm mund ta tërheqësh me gishta dhe ja ku është! Kaq e thjeshtë dhe e shpejtë!

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303