Si të kuroni mykun e thonjve në kushte shtëpie

Keni myk në thonjtë e duarve dhe këmbëve?

Ja si ta trajtoni atë në kushte shtëpie me anë të kësaj recete.

Përbërësit
½ filxhan sode buke;
4 gota ujë të ngrohtë;
½ filxhan kripë Epsom (kripe magnesi dhe sulfati)
¼ filxhan uthull të bardhë.

Së pari, përziejini të gjithë ingredientët përveç uthullës.

Hidhni pak uthull në një enë dhe fusni brenda thonjtë me myk.

Më pas, aplikoni mbi thonj përbërjen dhe lidhni gishtat me një fashë.

Realizojeni sa më shpesh këtë metodë dhe myku do zhduket shumë shpejt.