fbpx

Skandaloze/ Maqedonasit djegin flamurin shqiptar dhe atë grek, vizatojnë organe gjenitale pranë shqiponjës

Disa ekstremistë maqedonas kanë djegur flamurin grek dhe për pasojë edhe atë shqiptar.

Ngjarja e rëndë dhe tepër skandaloze ka ndodhur në Melbourne të Australisë.

Ky grup ekstremistësh kanë përdhosur flamurin tonë kombëtar si dhe kanë vizatuar organe gjenitale pranë flamurit.

Ata kanë protestuar kundër emrit të ri të shtetit, Maqedonia e Veriut’ dhe kanë lëshuar thirrje në korr: “Vetëm Maqedoni, asnjëherë e Veriut.”

Më pak fjalë, inatin ndaj Greqisë, maqedonasit ia kanë nxjerrë edhe Shqipërisë.

Ja disa momente të tmerrshme nga përdhosja e flamurit tonë kombëtar.