30.5 C
Tirana
E enjte, 18 Korrik, 2024

TË FUNDIT

Soreca: Zgjidhja e krizës politike, mision kombëtar

spot_img

Ambasadori i Bashkimi Evropian në Tiranë, Luigi Soreca ka reaguar mbi situatën politike në Shqipëri.Përmes një postimi në rrjetin social ‘Twitter’, Soreca shkruan se është e rëndësishme vendosja e një mjedisi politik konstruktiv.

Shpresoj që të gjithë qytetarët e Shqipërisë, që ftesa jonë për të rivendosur një mjedis politik më konstruktiv, të mos mbetet i padëgjuar. Ky është një mision i përbashkët kombëtar “. @DanielssonEU përfundon një vizitë shumë intensive dhe konstruktive një-ditore në #Tirana”, shkruan Soreca, në Twitter.

Soreca ishte i pranishëm në të gjitha takimet e Christian Danielsson, ku u diskutua përveç të tjerash edhe situata politike në vendin tonë./real-news.tv/

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat