fbpx

Sri Lanka e dinte për sulmin 3 orë para

topshot-sri-lanka-attacks_1551961a-64e9-11e9-b8c7-d9ea8f4e8ad0.jpg

Autoritetet në Sri Lanka u paralajmëruan të paktën tre orë përpara sulmit të parë me bombë. Lajmin e bën me dije agjencia mediatike Reuters, nga tre burime zyrtare të inteligjencës indiane.

Tre kisha dhe katër hotele u sulmuan me bombë të dielën e Pashkëve, duke i marrë jetën mbi 300 personave.

Por autoritetet e inteligjencës indiane thanë për Reuters se tre orë përpara sulmit me bombë në një prej hoteleve, ata paralajmëruan kolegët në Sri Lanka për “një sulm të afërm nga militantët islamikë”.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303