fbpx

Sulmohet 30 vjeçari në Greqi nga 4 të dënuar në burgun Domokou

burgu-domokos-greqi-640x356.jpg

Pesë persona u përfshinë në një përplasje në Greqi. Mediat greke raportojnë se 4 të dënuar sulmuan një shqiptar, 30 vjeç me sende të forta metalike dhe shkopinj.

I riu shqiptar i dënuar me burg të përjetshëm për vrasje ka dëmtime të shumta trupore. Gjendja e tij u agravua dhe nga spitali i Lamias u transportua për në Athinë. Aktualisht ai ndodhet në spitalin “Evangelismos” ku po trajtohet dhe është jashtë rrezikut për jetën e tij.

 

Autoritetet greke kanë filluar hetimet për përplasjen e përgjakshme në burg.

 

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303