fbpx

U tregoi gishtin e mesit, banorët e Unazës marrin vendimin ekstrem

gishti-640x357.jpg

Ambasadori i OSBE-së, Bernd Borchardt, u kap dje duke i treguar gishtin e mesit një grupi protestuesish, para Drejtorisë së Policisë së Tiranës.

Rreth 450 firma janë mbledhur përmes një peticioni kundër këtij veprimi. Veprimi i Borchardt ishte fyes, ndërsa sot Ambasadori ka kërkuar ndjesë për veprimin e tij, dhe si për të rregulluar atë çka ndodhi u shpreh në mbështetje të protestave paqësore.

Firmëtarët mësohet se janë banorë të Unazës së Re, të cilët prej mbi 1 viti protestojnë kundër një projekti që rrezikon shembjen e banesave dhe bizneseve të tyre.

Peticioni në fjalë, bashkë me foton që tregon veprimin e Borchardt do të dërgohet në selinë qendrore të OSBE-së në Vjenë.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303