fbpx

Vaji që ndihmon flokët të rriten më shpejt

Screenshot_4-5.jpg

Kur përmendim karotën dhe përfitimet në fushën e bukurisë, shumë njerëz e lidhin me efektin që jep për një lëkurë çokollatë. Sidoqoftë, vaji i karotës është i mrekullueshëm dhe për flokët. Ky vaj eliminon bakteret dhe i mban flokët më të fortë.Kjo ndodh sepse kur aplikohet, ka veti që ndihmojnë në përmirësimin e qarkullimit të gjakut, duke forcuar fibrat e flokëve. Këto veti mund të parandalojnë humbjen e flokëve, t’i mbajnë ata të shëndetshëm dhe të nxisin rritjen e shpejtë.Ekspertët këshillojnë përdorimin e tij një ose dy herë në javë. Përdoreni gjatë natës si një trajtim duke e aplikuar nga lëkura e kokës te majat e flokëve.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303