“Varreza e Ramës”, Basha flet për 30 Qershorin

Kryetari i PD, Lulzim Basha, duke folur gjate nje proteste te organizuar nga opozita perpara godines se Kryeministrise, ku kane kerkuar doreheqjen e kryetarit te Kuvendit Ilir Meta, pas akuzave te deputetit Tom Doshi./r/n/r/nLeader of the Albanian opposition Democratic Party and mayor of Tirana Lulzim Basha gestures as he speaks in front of the government building in Tirana on March 12, 2015, during a ruing a rally to demand the resignation of the Parliament speaker. The Albanian opposition requests the resignation of Parliament Speaker Ilir Meta, the junior ally in the government coalition and that of Socialist Prime Minister Edi Rama following accusations from a Socialist MP that Meta had commissioned assassinations. Meta maintains that the charges, which are being investigated by the Prosecution office, are fabricated.

Kryetari Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka ashpwrsuar tonet. Ai e konsideron si varreza politike e Edi Ramës datwn 30 Qershor.  Ai shkruan në rrjetet sociale se, shqiptarët janë ngritur në këmbë në betejën kombëtare për Shqipërinë se Europa dhe shton se, nuk ka asnjë hap pas në aksionin opozitar.

“30 qershori është varreza politike e Edi Ramës, shokut të avdylajve dhe bandave të krimit. Shqiptarët janë ngritur në këmbë në betejën kombëtare për Shqipërinë si gjithë Europa. Boll më me Shqipërinë që duan vetëm ata! Tani është koha për Shqipërinë e të gjithë shqiptarëve! Asnjë hap pas! #21qershor”,  shkruan Basha në Facebook. /real-news.tv/