fbpx

Vdes 21-vjeçarja, shkoi në Spital për të lindur, mësohet se….detajet e rënda

Një ngjarje tragjike ka ndodhur në Kosovë, ku një vajzë e re shtatzënë 21-vjeç ka ndërruar jetë në spital, pasi shkoi për të sjellë në jetë fëmijën e saj.

E reja nga Podujeva me iniciale D.P., ishte sjellë në Klinikë në gjendje të rëndë dhe lindja i është kryer me urgjencë. Lajmin e ka konfirmuar infektologu Valbon Krasniqi.

“Mund të konfirmoj se nga shefi i Njësisë Intensive të Mjekësisë Intensive mu konfirmua se ka ndërru jetë pacientja nga komuna e Podujevës e cila para disa orëve për shkak të gjendjes urgjente është dërguar në spitalin e Gjinekologjisë për tu kryer lindja me anë të prerjes cezariane dhe fatkeqësish pas kthimit në intensivë nuk i ka mbijetuar infeksionit me Covid-19”, tha Krasniqi për mediat kosovare.-