fbpx

Venezuela vijon të mbetet në errësirë

venezuela-in-darkness.jpg

Qeveria e Venezuelës ka urdhëruar që shkollat ​​dhe bizneset të mbeten të mbyllura të hënën, pasi ndërprerja elektrike ka hyrë në ditën e pestë. Opozita thotë se të paktën 17 persona kanë vdekur si pasojë e ndërprerjes. Banorët në kryeqytet, Caracas, shprehen se janë në një dëshpërim të madh.

Çdo orë që kalon pa energji në Venezuelë sjell më shumë kaos dhe stres në vendin që tashmë është në krizë.

Shumë pjesë të vendit janë ende pa energji dhe është e vështirë të merret parasysh plotësisht gjendja e tyre. Edhe kur rikthehet energjia elektrike, shpesh është e çrregullt dhe zgjat vetëm disa orë para se të ndërpritet sërish.

Ajo që është e qartë, megjithatë, është se që nga ndërprerja e energjisë ditën e enjte, pjesë të mëdha të Venezuelës kanë luftuar për t’u përballur me errësirën.

Pa internet, telefon, banka, ngrohje apo ajër të kondicionuar, jeta e zakonshme është bërë e papërballueshme për shumë njerëz, veçanërisht në komunitetet me të ardhura të ulëta./real-news.tv/

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303