29.5 C
Tirana
E mërkurë, 17 Korrik, 2024

TË FUNDIT

VIDEO/ Interi shkon me fitore në derbin me Milanin

spot_img

Inter arrin të marrë tri pikët në “San Siro”, duke fituar me rezultatin e pastër 2-0 ndaj SPAL, në takimin e vlefshëm për javën e 27-të të Serie A, shkruan Syri.net.

Pjesa e parë u mbyll pa gola, ndërsa Politano në minutën e 67-të dhe Gagliardini në të 77’ i dhanë fitoren zikaltërve.

Me këtë fitore Interi shkon në kuotën e 50 pikëve (vendi i katërt), vetëm 1 më pak se Milani i vendit të tretë. Javën që vjen do të jetë derbi me Milanin, i cili i gjen të dy ekipet mjaft pranë njëri-tjetrit.

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat