fbpx

Vlora nuk gjen paqe, plas kallashnikovi, 1 i plagosur

Të shtëna me armë kanë plasur sërish në qytetin e Vlorës.

Një automjet tip ‘Golf’ është qëlluar pak minuta më parë me breshëri kallashnikovi, në Aksin Vlorë – Fier, në vendin e quajtur ‘Ura e Mifolit’.

Nga raportimet e deri më tanishme dyshohet për një të plagosur, i cili është nisur drejt  spitalit rajonal të Vlorës.

Mësohet se i plagosuri është 28-vjeçari Romario Alliaj.

Policia ka shkuar në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e çështjes.