fbpx

Vrasja e avokatit, autori i maskuar, pyeten Çapjat

Screenshot_1-32.png

Të tjera detaje zbulohen për vrasjen e avokatit Ravik Gurra mbrëmjen e kaluar në një lokal në qendër të qytetit të Elbasanit.

Avokati i familjes Çapja dhe Emiljano Shullazit u qëllua me dy plumba pas koke me një pistoletë me silenciator nga një person i maskuar që më pas është larguar me makinë. 

Policia ka marrë në pyetje disa pjesëtarë të fisit Çapja, ndërsa deri më tani nuk ka asnjë të dyshuar për vrasjen.

Dyshohet se vrasja e avokatit është kryer për shkak të detyrës ndërsa policia ka sekuestruar kamerat e sigurisë së bizneseve pranë për të hedhur më shumë dritë për ngjarjen.

Sakaq, avokatët në qytetin e Elbasanit vendosën të bojkotojnë për 3 ditë seancat gjyqësore në shenjë proteste për vrasjen e kolegut të tyre.

Ceremonia e varrimit të avokatit pritet të bëhet sot, pasi pritet të vijnë në Shqipëri bashkëshortja e të ndjerit dhe vajzat e tij që ndodhen në Angli.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303